Екскурсія історичною частиною Івано-Франківська
Провів її Ігор Антонюк - консультант з історичної та громадянської освіти.
Івано-Франківськ – це місто з багатовіковою історією, давніми традиціями, неординарним мистецьким життям. Наше місто засноване ще в середині XVIІ століття. У серпні 1662 року воно отримало Магдебурзьке право, що передбачало надання міській громаді права здійснювати місцеве управління. Тоді місто мало назву Станиславів, а вже в 1962 року з нагоди 300-річчя місто було перейменовано в Івано-Франківськ на честь видатного українського письменника Івана Франка.
Івано-Франківськ – серце Прикарпаття. У ньому поєднуються традиції Гуцульщини, Бойківщини, Опілля та Покуття. Століття польської та австрійської окупації позначилося на архітектурі, мові, менталітеті та звичках містян. Великий вплив на все вищезгадане також мали євреї, вірмени, німці, які тут проживали. Саме тому Івано-Франківськ не тільки зовні нагадує провінційне європейське містечко, а й самі люди тут мислять та діють по-європейськи.
Про це все й навіть більше вже другі вихідні поспіль під час прогулянки містом розповів нашим ліцеїстам Ігор Антонюк - консультант з історичної та громадянської освіти Центру освітнього розвитку педагогічних працівників.
Вихованці здійснювали захопливу пішохідну екскурсію історичною частиною Івано-Франківська за таким маршрутом: пам’ятник Івана-Франка - Драматичний театр - вул. Незалежності, кам’яниця Басcа – Вічевий майдан – Катедральний собор - площа Шептицького – Бастіон - Музей мистецтв Прикарпаття - Ратуша – Вірменська церква – пам’ятник на Валах – палац Потоцьких - Синагога – Філармонія – сквер Адама Міцкевича – товариство Сокіл - вул. Незалежності.


